Vyhledávání


Kontakt

TS R.A.dance, o.s.

723444707

E-mail: r.a.dance@centrum.cz

Informace o nás

Taneční skupinu R.A.dance v září 2009 založila Renata Skřebská a Adam Švestka, kteří byli zároveň hlavními trenéry. Již v listopadu 2009 jsme vyrazily s malou skupinou na taneční soutěž Move On! Dance cup do Žiliny. Malá skupina ve složení Renča Skřebská, Zuzka Beneková a Verča Furišová ve velké konkurenci vybojovala v kategorii disco dance 3.příčku, takže si domů dovezla mezinárodní bronz :-). V roce 2010 se hlavními trenéry stává Renata Skřebská a Kateřina Weissová, rozšiřujeme se o dětskou a juniorskou kategorii v Prostějově a Kostelci na Hané. V roce 2011 jsme otevřeli kategorii MINI pro děti již od 3 let pod vedením Veroniky Furišové.

V roce 2010 se naše skupina stala občanským sdružením. V rámci TS R.A.dance, o. s. trénují převážně dospělí, pro dětskou a juniorskou kategorii využíváme spolupráce se Sportcentrem DDM na Vápenici.

Naši skupinu tvoří zkušení tanečníci, ale i ti, kteří s tancem teprve začínají. Trénujeme 2x týdně, před soutěžemi přidáváme mimořádné tréninky dle časových možností tanečníků a tělocvičny.

 Zúčastňujeme se vystoupení na plesích i jiných akcích v Prostějově a blízkém okolí. Samozřejmě také jezdíme na soutěže, kde můžeme změřit síly s konkurenčními skupinami. I když jsme začínající skupina, několikrát se nám podařilo porazit větší a zkušeněnější taneční skupiny a školy, což svědčí o jisté taneční úrovni, kterou se budeme snažit dále zvyšovat. Každý nezdar (doufejme, že jich nebude mnoho) nás motivuje k tomu, abychom se ještě více zdokonalovali. Základem naší skupiny je skvělý kolektiv, který si navzájem pomáhá jak v taneční, tak i osobní oblasti. 

V rámci tanečního zdokonalení jezdíme na workshopy, případně si pozveme lektory k nám. Výhodou je, že se děti naučí jiný styl (každá taneční škola tančí tzv. "po svém") a vyzkouší si způsob učení jiného lektora. Dětem tak rozšíříme taneční obzory, stávají se flexibilnější a přizpůsobivější. Účast na tréninku s cizím lektorem je nezbytná, jelikož naučené vazby pak s mírnými úpravami použijeme do formace.  

V sezóně 2010/2011 jsme vystoupily na Hasičském plese v Lipové, Prostějovském veletrhu zábavy a Přehlídce podiových skladeb v Prostějově. Zúčastnily jsme se Taneční skupiny roku 2011 a to jak regionálního kola,tak Mistrovství Moravy, odkud jsme postoupily na Mistrovství republiky do Prahy. Dále jsme se zúčastnily Festivalu tanečního mládí (pořádané Svazem učitelů tance), odkud byl opět postup na Mistrovství republiky Svazu učitelů tance do Litoměřic. Z nepostupových soutěží jsme tančily na Effect dance cup ve Zlíně a Hotdance ve Valašském Meziříčí. Novinkou pro tuto sezonu bylo otevření kurzů pro dětskou a juniorskou kategorii v Prostějově a Kostelci na Hané.

V sezóně 2009/2010  jsme vystoupily na Hasičském plese v Kostelci na Hané a maturitním plese SŠ TRIVIS, úspěšně jsme se zúčastnili soutěže MoveOn! Dance cup Žilina a  regionálního kola Festivalu tanečního mládí v Mohelnici, odkud jsme postoupili na Mistrovství České republiky SUT do Plzně. Dále jsme se zúčastnili soutěže Dance Evolution v Přerově, Hot Dance ve Valašském Meziříčí, MČR SUT.